Wyjazdy do pracy w Niemczech, które łączą się nierzadko z rozłąkami i innymi trudami, podyktowane są najczęściej perspektywą poprawy sytuacji ekonomicznej. Tym bardziej więc warto wykorzystywać wszystkie możliwości zasilenia domowego budżetu. Wielu zadaje sobie więc pytanie: jak załatwić Kindergeld w Niemczech? Wymaga to bowiem przejścia niełatwej ścieżki formalnej. Tymczasem, kwoty, jakie można uzyskać na dzieci w ramach tego zasiłku, zwłaszcza w naszych warunkach stanowią istotne wsparcie, a w 2018 roku stawka świadczenia jeszcze nieznacznie wzrosła. Nie należy więc rezygnować, tylko sięgnąć po skuteczną pomoc w załatwieniu Kindergeld. Co to oznacza?

Popularność tego świadczenia wśród pracujących za Odrą Polaków jest bardzo duża. Już w tej chwili nasi rodacy stanowią największą grupę spośród pobierających go obcych pracowników, a może być ich jeszcze więcej. A pomoc w uzyskaniu Kindergeld często jest bardzo potrzebna, bo nie jest to łatwe. Dużo jest osób z własnymi doświadczeniami udzielających, zwłaszcza w internecie, porad podejmującym starania o Kindergeld jak załatwić sobie ten zasiłek. Nierzadko są one dość szczegółowe i wyczerpujące, pisane w dobrej wierze przez ludzi, którzy naprawdę chcą udzielić wsparcia swoim pracującym w Niemczech rodakom i ich dzieciom. Niestety, korzystanie z podobnych podpowiedzi nie gwarantuje sukcesu w staraniu o zasiłek, a nierzadko może się skończyć otrzymaniem z Familienkasse odpowiedzi odmownej. To dlatego, że niezwykle ważne są wszystkie indywidualne aspekty ? nie na darmo wymagana przez niemieckich urzędników dokumentacja jest tak obszerna.

Realna pomoc w uzyskaniu Kindergeld polega zatem na czymś zupełnie innym niż podzielenie się własnymi doświadczeniami. Istnieją więc już liczne firmy załatwiające Kindergeld, należy jednak mieć na uwadze powszechność zapotrzebowania na takie usługi ? powoduje ona, że może być wśród nich także wiele nie do końca solidnych podmiotów. Pracownicy Atlantis Tax wielokrotnie już dowiedli jednak swoich wysokich kwalifikacji.

Powierz swoją sprawę fachowcom i uzyskaj skuteczną pomoc w załatwieniu Kindergeld

Każdy, kto już próbował zorientować się jak załatwić Kindergeld w Niemczech, dobrze wie ile różnych dokumentów trzeba w tym celu złożyć. Dla każdej z trzech przewidzianych form zatrudnienia lista jest obszerna, zwłaszcza, jeśli wniosek będzie dotyczył dziecka, które osiągnęło już wiek pełnoletni i wciąż pobiera naukę. Procedura w dodatku zmienia się i zwiększają się trudności, w ostatnim czasie szczególnie w przypadku dzieci mieszkających w Polsce. Nie należy do rzadkich sytuacja, gdy złożony wniosek miesiącami pozostaje bez odpowiedzi. Warto więc uniknąć podobnych problemów i dociekania co mogło być przyczyną braku oczekiwanego przez nas rezultatu.

My zapewniamy skuteczność, jaką nie mogą się pochwalić liczne inne firmy załatwiające Kindergeld. Oferując osobom starającym się o Kindergeld pomoc w uzyskaniu tego świadczenia, skutecznie zadbamy o to, by złożona wraz z wnioskiem do Familienkasse dokumentacja nie budziła jakichkolwiek zastrzeżeń i wątpliwości. Nasza skutecznie uzyskująca Kindergeld firma, dzięki pracy fachowców doskonale znających język, obowiązujące przepisy prawne i inne uwarunkowania,a także mogących pochwalić się bogatym doświadczeniem, to najlepszy wybór. Dzięki nam już wiele pracujących w Niemczech osób uzyskało to istotne zasilenie domowego budżetu i wsparcie w utrzymaniu i wychowaniu pozostających pod ich opieką dzieci. Powierzenie przygotowania wniosku specjalistom daje pewność, że oczekiwane pieniądze uda się uzyskać bez niepotrzebnego stresu i niepewności. Zapraszamy do kontaktu.