Zasiłek rodzinny Kindergeld można uzyskać na dziecko w dwóch przypadkach: kiedy jesteśmy zatrudnieni w Niemczech i tam płacimy podatki oraz gdy posiadamy niemiecki meldunek. Przysługuje on dzieciom, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia bez względu na to, czy mieszkają one w Polsce czy w Niemczech. Po osiągnięciu pełnoletności, Kindergeld będzie nadal wypłacany pod warunkiem kontynuowania nauki przez dziecko. Poniżej przybliżamy nieco formalności związanych ze składaniem wniosku o zasiłek rodzinny w Niemczech.
Droga do otrzymania zasiłku rodzinnego krok po kroku
Procedurę ubiegania się o świadczenie na rzecz dziecka osoby zatrudnionej/ zameldowanej w Niemczech należy rozpocząć od prawidłowego wypełnienia specjalnego wniosku. Można to zrobić online albo drogą tradycyjną. Podejmując się tego zadania na własną rękę, łatwo o pomyłkę ? wypełnianie pism urzędowych nie należy do przyjemnych czynności. Każda rubryka musi być uzupełniona zgodnie z wytycznymi, a kilkustronicowy wniosek kryje w sobie wiele problematycznych miejsc. Pomoc w wypełnieniu pisma o zasiłek rodzinny w Niemczech można uzyskać w naszej firmie Atlantis Tax. Działamy w interesie osób, które chcą zwiększyć domowy budżet korzystając z przysługujących im środków.
Te dokumenty są niezbędne, żeby uzyskać zasiłek Kindergeld
Wypełniony wniosek o przyznanie Kindergeld obowiązkowo trzeba podpisać, dołączając do niego inne niezbędne dokumenty. Należą do nich m.in. akt małżeństwa oraz urodzenia dzieci, zaświadczenie o zameldowaniu, kopie dowodu osobistego (dziecka i opiekuna), zaświadczenie o kontynuowaniu nauki (dotyczy dzieci pełnoletnich) oraz pozostałe wymagane druki. W zależności od sytuacji, w jakiej znajduje się osoba składająca wniosek o zasiłek na dziecko, dołącza się też dodatkowe pisma, np. oświadczenie o powierzeniu opieki osobie trzeciej, orzeczenie sądowe potwierdzające rozwód lub separację (przetłumaczone na j. niemiecki) czy kopię wpisu do niemieckiego rejestru działalności gospodarczych, czyli Gewerberegister.
Dokumenty składa się w Kasie Świadczeń Rodzinnych albo drogą internetową, wysyłając je w zaszyfrowanej formie. W obu przypadkach warto zdać się na pomoc specjalistów z naszej firmy. Z przyjemnością wspieramy Rodziców, których dzieci są uprawnione do pobierania zasiłku Kindergeld. Na decyzję zawsze trzeba poczekać. Niemiecki urząd ma na przyznanie lub odmowę wypłaty zasiłku aż rok. Najczęściej jednak decyzja zapada w czasie krótszym niż pół roku, przy czym bardzo rzadko jest wydawana przed upływem 2 miesięcy. Jeżeli zamierzasz ubiegać się o Kindergeld na swoje dziecko lub dzieci i masz wątpliwości, co i jak ? zgłoś się do nas.
4 komentarze. Zostaw komentarz
Poproszę o pomoc
Proszę o kontakt
Witam pracuję w Niemczech już od ponad prawo 2 miesięcy czy mogę ubiegać się o tzw Kindergeld.Mam umowę na czas nieokreślony.
Proszę o pomoc w sprawie KG