Pracowałeś w Niemczech? Należy Ci się zwrot nadpłaconego podatku!

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Pracowałeś w Niemczech? Należy Ci się zwrot nadpłaconego podatku!

W dzisiejszych czasach praca w Niemczech to zajęcie, które nikogo już nie dziwi. Jedni wyruszają na Zachód za chlebem, inni z ciekawości ? zawsze jednak chodzi o zarobienie dodatkowych pieniędzy, tych bowiem nigdy za wiele. Nie każdy natomiast wie, że osoba legalnie zatrudniona w Niemczech, zyskuje prawo do ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku. Jak odzyskać należne środki i z jakimi formalnościami się to wiąże? Odpowiadamy poniżej.

Co warto wiedzieć, czyli obowiązek podatkowy i jego znaczenie dla podatnika

Zanim skupimy się na sednie sprawy, mianowicie rozliczeniu podatku z Niemiec, musimy wyjaśnić pewną kwestię. Posiadając legalne zatrudnienie na terenie RFN, a co za tym idzie odprowadzając podatek od wynagrodzenia, podatnik może zwrócić się o zwrot pieniędzy z tytułu nadpłaconego podatku. Może, jednak nie musi ? rozliczenie przed niemieckim urzędem skarbowym to w wielu sytuacjach przywilej. Mowa choćby o najczęstszych przypadkach, gdy pracownikowi zatrudnionemu u jednego pracodawcy przyznawana jest pierwsza klasa podatkowa. Zwykle podatnicy z tej grupy rezygnują ze składania zeznania podatkowego na terenie Republiki Federalnej Niemiec i mają do tego pełne prawo. Mogą z niego skorzystać również małżeństwa, pod warunkiem, że każde z małżonków należy do IV klasy podatkowej. Warto jednak wiedzieć, że dobrowolne rozliczenie podatku z Niemiec jest opłacalne dla wielu podatników. Mimo, że złożenie zeznania nie jest ich obowiązkiem, rozliczenie dochodów z niemieckim fiskusem może przynieść korzyści.

Podatniku, odzyskaj swoje pieniądze! Z naszą pomocą będzie to proste

Skoro ustaliliśmy już, że złożenie rocznej deklaracji podatkowej się opłaca, przejdźmy do konkretów. Jak otrzymać zwrot podatku? Należy w odpowiedni sposób wypełnić i złożyć rozliczenie, co najlepiej jest zrobić przy pomocy profesjonalnej firmy. Takiej, jak Atlantis Tax ? od lat zajmujemy się wspieraniem podatników, którzy pracowali w Niemczech. Dzięki znajomości obowiązującego prawa i pokaźnemu doświadczeniu, szybko doprowadzamy sprawy do końca. Oferujemy skuteczną pomoc oraz doradztwo, związane ze sporządzaniem deklaracji podatkowych i składaniem ich przed niemieckim urzędem skarbowym. Jeśli chodzi o formalności, nasi Klienci nie muszą się niczym przejmować. We wszystkim ich wyręczamy, rzetelnie rozliczając podatki i zajmując się wieloma innymi sprawami, dotyczącymi pracy za zachodnią granicą Polski. Jeśli Ty również pracowałeś w Niemczech i zastanawiasz się, w jaki sposób szybko odzyskać nadpłacony podatek, skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed